Sıkça Sorulan Sorular

Vizyon Villa çelik yapı hafif çelik bükme profil ile oluşturulan panelize taşıyıcı sistem ile inşaa edilmektedir.

Hayır. Vizyon Villa çelik yapılarını oluşturan galvanizli sac, uluslararası standartlarda Türkiye’de mevcuttur. Tüm profil bükme işlemi yine Türkiye’de yapılmaktadır. Kullanılan vida, bulon ve diğer bağlantı elemanları, standartlarına uygun olarak Türkiye’de üretilmektedir. Bunun yanısıra dış cephe kaplaması, çatı kaplaması ve diğer malzemeler Türkiye’den temin edilebilmektdir.

Vizyon Villa çelik yapı evlerinde uluslar arası (AlSI, ASTM, ISO, ve DIN) standartlarına. v.e.. TSE’ye uygun malzeme üreten ve satan firmalardan malzeme temini yapılmaktadır.

Temel betonu tamamlandıktan sonra 45 gün içerisinde tamamlanıp teslim edilmektedir.

Evet. Vizyon Villa çelik yapı evleri, betonarme yapılara göre daha hafif olduğu için, deprem kuvvetine daha az maruz kalmaktadır. Çelik yapı elemanları, betonarme gibi kırılgan olmayıp, sünek bir davranış gösterdiği için, deprem kuvvetine daha dayanıklıdır. Vizyon Villa çelik yapı evleri, deprem ve rüzgara karşı Türkiye deprem şartnamesi ‘ve uluslar arası şartnamelerin gereklerine göre tasarlanmıştır.

Hayır. Yatayda, Vizyon Villa çelik yapı Konut Sistemleri, Vizyon Villa çelik yapı kontrolünde olmak suretiyle oda ilavesi yapılabilmektedir.

Vizyon Villa çelik yapı evlerinin fiyatları, sizin seçeceğiniz kaplama malzemelerine göre belirlenmektedir. Eviniz, aynı kalitedeki betonarme bir evde daha ekonomik olacaktır.

Hayır. Evinizin temelini isterseniz kendiniz yapabileceğiniz gibi dilerseniz evin temel su başmanına kadar, projelendirilip Vizyon Villa çelik yapı tarafından yapılabilmektdir.

Vizyon Villa çelik yapı da standart bir uygulamayı tercih etmek zorunluluğu yoktur. Konutu isterseniz her şey dahil olacak şekilde anahtar teslimi alabilirsiniz, isterseniz kaba şeklinde teslimatta talep edebilirsiniz.

Hayır. Vizyon Villa çelik yapı konut sistemleri ile çok farklı projelerde kolaylıkla uygulanabilir. Dilerseniz Vizyon Villa çelik yapı projelerinden birisini beğenebilir, yada isteklerinize göre farklı bir proje çizdirebilirsiniz. Bunlarla beraber isterseniz sizin getireceğiniz mimari projede uygulanabilir.

Kullanılan malzemelerin garantisi, üretici firma tarafından verilmektedir. Çelik ise Erdemir Demir Çelik Fabrikası’nın uluslararası garantisine sahiptir. Vizyon Villa çelik yapıevinizin üretim ve montaj hatalarına karşı yürürlükteki mevzuat çerçevesinde garanti vermektedr.

İsteğe göre PVC, ahşap, alüminyum, demir doğrama vs. istenilen her tür kapı ve pencere doğraması uygulanabilmektedir. isteğe göre pencerelere panjurda eklenebilmektedir.

Gerekli imar prosedürlerine uygun olduğu sürece, yurtiçi ve yurtdışında istenilen her yere ev yapabilmekteyiz.

Vizyon Villa çelik yapı evlerinde kullanılan kaplama malzemeleri, üretici firmanın verdiği garantiye sahiptir. Çelik konstrüksiyon için yapılan tasarım hesapları, tüm diğer binalarda 60 yıllık ekonomik ömür düşünülürken çelik sistemde 200-300 yıl düşünülmektedir.

Evet. Vizyon Villa çelik yapı evleri, betonarme yapılara göre daha hafif olduğu için, deprem kuvvetine daha az maruz kalmaktadır. Çelik yapı elemanları, betonarme gibi kırılgan olmayıp, sünek bir davranış gösterdiği için, deprem kuvvetine daha dayanıklıdır. Vizyon Villa çelik yapı evleri, deprem ve rüzgara karşı Türkiye deprem şartnamesi ‘ve uluslar arası şartnamelerin gereklerine göre tasarlanmıştır.

Hayır. Vizyon Villa çelik yapılarını oluşturan galvanizli sac, uluslararası standartlarda Türkiye’de mevcuttur. Tüm profil bükme işlemi yine Türkiye’de yapılmaktadır. Kullanılan vida, bulon ve diğer bağlantı elemanları, standartlarına uygun olarak Türkiye’de üretilmektedir. Bunun yanısıra dış cephe kaplaması, çatı kaplaması ve diğer malzemeler Türkiye’den temin edilebilmektir.

Mimari uygunluğa göre çok katlı yapılar mümkündür. En uygun ve ekonomik çözümlere ise 2-3 katta ulaşılmaktadır.

Hayır. Az katlı ticari yapılarda ve küçük ölçekli sanayi yapılarında da kullanılmaktadır. Ayrıca Vizyon Villa çelik yapı sistemi, geçici konutlar, şantiye binaları,ön üretimli prefabrik konut ve çok katlı yapılar için rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Evinizin büyüklüğü tamamen size bırakılmıştır. Vizyon Villa çelik yapı teknolojisi, 40m2 büyüklüğündeki konuttan, 450m2 büyüklüğündeki villaya kadar her büyüklükte eve rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Firmamızın çalışmakta olduğu bankalar ile olan anlaşması çerçevesinde müşterilerimize kredi olanağı ve %50 Peşin kalan 2 ay vadeli çek ile ödeme imkanı sağlamaktayız.

Evet, şömine ve barbekü, çelik taşıyıcı sistemin etkilenmemesi için gerekli ısı yalıtımı uygulanarak yapılabilmektedir.

Vizyon Villa çelik yapı‘nın değerlendirmelerinde taşıyıcı sisteme zarar vermeyecek ve zayıflatmayacak şekilde kapı ve pencere açılabilmektedir.

Evet, isterseniz iç ve dış kaplamasında değişiklikler yapılabilmektedir.

Isıtma sistemi olarak kombi, bulunduğunuz yere göre doğalgaz, LPG veya akaryakıt kullanılabilir, radyatörlere pompalama sistemiyle bacalı yapılan soba ile de tüm binanın ısıtma sorunu giderilebilmektedir. Mekanik ve elektrik tesisat boruları, duvar ve tavan içerisinde proje aşamasında belirlenerek sorunsuz şekilde monte edilebilmektedir.

Sadece taşıyıcı olmayan bölme duvarlarda, Vizyon Villa çelik yapı onayı dahilinde değişiklik yapılabilmektedir.

Hayır. İnşa edildikten sonra sökülüp, başka bir yere taşınması mümkün değildir.